Директор НАБУ і юрист Зеленського таємно обговорювали закриття кримінального провадження — блогер

Криминал, Общество

На зустрічі директора НАБУ Артема Ситника з громадським активістом Віталієм Шабуниным і адвокатом Ігоря Коломойського, членом команди кандидата в президенти Володимира Зеленського Андрієм Богданом міг обговорюватися питання закриття кримінального провадження з приводу порушення законодавства при фінансуванні за рахунок бюджетних коштів зйомок фільму «Я, ти, він, вона», який був знятий кінокомпанією «Киноквартал», засновником якої є Зеленський.

Про це заявила блогер Ірина Лісняк.

«Що могло бути предметом зустрічі, обговорювалися на неї справи, пов’язані з «Приватбанком» і майбутніми президентськими виборами, а також які питання на зустрічі піднімалися, Ситник і Богдан не коментували. Про це детально розповідається в передачі «Наші Гроші». Але відомо, якою питання на цій зустрічі міг обговорюватися точно. Це питання закриття кримінального провадження, розпочатого НАБУ після звернення громадських активістів з приводу порушення Закону при фінансуванні за рахунок бюджетних коштів зйомок фільму «Я, ти, він, вона», який був знятий кінокомпанією ТОВ «Киноквартал», єдиним засновником якої є Зеленський», — повідомила вона.

«>

«>

Лісняк нагадала, що фільм став одним з переможців 10-го конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно (Держкіно). Загальна кошторис фільму склала 36,9 млн грн., з яких 49% — 17,6 млн грн., оплатило Держкіно. Під час прем’єрної прес-конференції творців фільму, Володимир Зеленський запевнив журналістів, що «спочатку сценарій фільму був написаний саме українською мовою» і тільки «пізніше його довелося перевести на російську з-за литовської актриси Аґне Ґрудите, яка повинна була зіграти головну роль Яни і яка не володіла українською». В останній момент, за ніч перед зйомками, Ґрудите відмовилася від участі у фільмі, і на її роль взяли українську актрису Настю Коротку, але «підлаштуватися під українська мова знімальна група так і не змогла, тому за основу взяли сценарій російською мовою».

«Основою для укладення такого договору між Держкіно та ТОВ «Киноквартал» стало Положення про державну підтримку національних фільмів. Все начебто згідно з чинним законодавством, але дивує одне. Закон дає визначення поняття «національний фільм» як створеного суб’єктами кінематографії фільму, виробництво якого повністю або частково здійснено в Україні, основна (базова) версія мовної частини звукового ряду якого створена українською або кримськотатарською мовою, і який при цьому набрав необхідну кількість балів відповідно з оціночними елементами бальної системи, передбаченої законом. За вмотивованим рішенням Ради щодо державної підтримки кінематографії на підставі звернення суб’єкта кінематографії, якщо це виправдано художнім, творчим задумом авторів фільму, в основний (базової) версії національного фільму (крім дитячих та анімаційних фільмів) допускається використання інших мов в обсязі, який не може перевищувати 10 відсотків загальної тривалості всіх реплік учасників фільму. Під час демонстрування національного фільму в Україні такі репліки повинні бути дубльовані або володіти субтитрами українською мовою», — підкреслила вона.

Разом з тим, фільм кінокомпанії Володимира Зеленського «Я, ти, він, вона» був повністю знятий російською мовою (мабуть за мотивами його показу на території країни-агресора) і тільки потім стрічку продублювали українською мовою, на що було витрачено додаткові кошти. Тому укладення договору про надання державної фінансової підтримки такого «національного фільму», на думку громадських активістів, що містить ознаки злочину «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою», зазначає Лісняк.

Нагадаємо, що наприкінці січня 2019 відразу кілька громадських організацій — ГО «Об’єднання ветеранів батальйону «Азов», ГО «Союз добровольців», ГО «Український самозахист», ГО «Рада активістів Майдану» звернулися в міліцію із заявами про скоєння злочину під час бюджетного фінансування зйомок фільму «Я, ти, він, вона» кінокомпанією Володимира Зеленського ТОВ «Киноквартал».

«>

10.04.2019
12:58
Источник

Добавить комментарий