Домагатися встановлення квартирного лічильника від «Київоблгазу» доводиться кожному споживачеві окремо

Криминал

Білоцерківська філія ПАТ «Київоблгаз» без згоди ОСББ, що обслуговує багатоквартирний будинок, і співвласників квартир встановив загальнобудинковий лічильник газу. Один з мешканців подав цивільний позов до ПАТ «Київоблгаз», ТОВ «Київоблгаз збут» про захист прав споживачів.

Власник квартири, розташованої в будинку по Олександрійському бульвару, 79 р. в Біла Церква, який обслуговує ОСББ «Оберіг-79», зазначав, що він використовує газ лише для приготування їжі. Оскільки квартирного лічильника у нього немає, після встановлення загальнобудинкового лічильника підприємство-монополіст змушує його сплачувати рахунки без обліку фактичних обсягів спожитого газу. А на заяви про встановлення індивідуального лічильника «Київоблгаз» відповідав відмовами.

Читайте також: Принципова дачниця змусила «Київоблгаз» виконати свої обов’язки

Споживач просив суд зобов’язати ПАТ «Київоблгаз» провести перерахунок вартості газу, спожитого з жовтня 2017-го по лютий 2018 р. включно, а також встановити в його квартирі лічильник у відповідності з вимогами Закону України «Про комерційний облік природного газу». Було винесено рішення про те, що «Київоблгаз» за свій рахунок повинен встановити у квартирі споживача індивідуальний газовий лічильник в строк не більше тридцяти днів.
Оскаржуючи це рішення в апеляційній інстанції, монополіст повторював звичайні відмовки: мовляв, його завдання виконане, комерційний облік природного газу в будинку забезпечений, а на індивідуальні лічильники грошей немає.

У скарзі «Київоблгаз» було відмовлено. Монополісту призвели давно відомі йому норми, які він воліє ігнорувати: приєднавшись до Типового договору про розподіл природного газу, тобто оплачуючи газ за встановленим тарифом, до складу якого закладені витрати на установку лічильників, споживач має повне право на встановлення саме індивідуального приладу обліку. Саме на ПАТ «Київоблгаз» покладено обов’язок встановлення лічильників газу, і тільки він повинен вживати заходи по залученню інших джерел фінансування цих робіт.

Якщо Вам відомі факти незаконних дій монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

 

Теги: Київоблгаз, Київоблгаз збут

Коментарі 0

Залишити коментар
Источник

Добавить комментарий