Гришковець написав лист президенту України Зеленському»: мережа скипіла

Криминал, Общество

Російський актор і письменник Євген Гришковець вже мріє про те, як після зміни президента України зможе вільно гастролювати по українським містам з концертами. Також артист сподівається, що новий глава Української держави зніме заборону на в’їзд в Україну для всіх росіян, раніше включених в списки «Миротворця».

Своє бачення нової української політики Гришковець виклав як розповідь про нібито приснившемся сні. У сновидінні письменник називає Володимира Зеленського новим президентом України і наполягає, щоб той відмовився від заборонених списків на в’їзд в Україну, дав можливість російським письменникам безперешкодно продавати в Україні будь-які свої книги. Бажання свої автор послання прикриває турботою про українських громадян: нібито ті «осиротіли», відірвавшись від культурних процесів і подій у Росії.

З 2017 року Гришковець включений в базу «Чистилище» сайту «Миротворець» за підтримку агресії Росії і за концерти в окупованому Криму. На це у артиста також знайшлося виправдання: він просто дотримується російські закони. «Відвідуємо Крим, не порушуючи законів Російської Федерації, і тому ми не бачимо і не розуміємо, чому це може викликати таку жорстку реакцію України… Простіше кажучи, не можна засуджувати російських діячів культури за їх судження і вчинки, які не є кримінальними злочинами», — вважає Гришковець.

«Лист-сон» Гришковця викликало дуже бурхливу реакцію в соцмережах. Журналіст Аркадій Бабченко передрікає, що саме через питання мови і культури Кремль буде здійснювати тихе поглинання України.

«Буде повзуче тихе поглинання. В першу чергу, через російську мову, звичайно. Вся ця риторика повернеться. Про двомовність. Про право говорити своєю мовою. Про право дивитися кіно. Про право вчитися. За нею повернеться риторика про право споживати культурний продукт. Путін, звичайно, редиска, але Пушкін-то з Достоєвським! Соціально близький „Камеді клаб“, знову ж таки. Непомітно разбанят „вконташу“. Через п’ять років руссо-туристо потягнуться до Одеси. На концерт народного артиста Російської Федерації кавалера ордена „За заслуги перед вітчизною“ Михайла Михайловича Жванецького», — прогнозує Бабченко.

Журналіст Айдер Муждабаєв також радить прислухатися до голосів російських «лібералів», оскільки саме через них можна зрозуміти, що задумали в Кремлі. «У «російських лібералів» — найбільш чуйна ж… у світі. Недарма завжди саме з ним я завжди визначаю температуру в рейху. У них чуття корабельних щурів. А ще вони — тонке вістря путінського багнета, направленого в Україну. Треба уважно прислухатися до «ліберальним» голосам з Кремля. Розворот до «російського світу» розпочнеться… «відновлення культурних зв’язків» і «спільного мовного простору», — попереджає журналіст.

Представник Держприкордонслужби України Олег Слободян також був в подиві від планів поки що нев’їзного російського артиста. «Соромлюся запитати… але, що другий тур вже відбувся?» — прокоментував Слободян «лист новому президентові України».

«>

10.04.2019
14:25
Источник

Добавить комментарий