Надіслати Україну подалі: що Росія чекає від другого туру виборів

Криминал, Общество

Головною метою Кремля є погіршення відносин України із Заходом. Тому в Росії хочуть бачити президента Володимира Зеленського, оскільки думають, що при ньому Україна розгорне свій курс на Схід. Якщо ж залишиться президент Петро Порошенко, то Москва оголосить вибори і нову українську владу нелегітимними.

З Володимиром Зеленським у Росії будуть пов’язані великі надії: на те, що політика України принципово зміниться, а курс України не зміниться. Тому що президент Зеленський навряд чи буде прийнятним для Заходу через його близьких зв’язків з Ігорем Коломойським, який, схоже, буде визнаний міжнародним злочинцем. Якщо це станеться, Коломойський повернеться в Київ і стане «українським Плахотнюком» (Влад Плахотнюк – молдавський олігарх, президент Демократичної партії Молдови, – «Апостроф») – це саме те, що Москві треба.

Це означає, що в Росії будуть сподіватися, що Україна в результаті стане країною-ізгоєм.

Тоді про інтеграцію в НАТО і ЄС можна буде забути і діватися Україні, на їх думку, буде нікуди, крім як в обійми Москви. Кремль сподівається на повернення часів Януковича.

Зрозуміло, що Зеленський буде не самостійною фігурою, а ширмою. З іншого боку, такий поворот подій викличе в Україні великий внутрішній опір, яке призведе до дестабілізації. Це влаштовує Росію, яка все сподівається, що Україна розвалиться, а тому спочатку буде вичікувати.

Якщо раптом переможе Петро Порошенко, Москва оголосить вибори і нову українську владу нелегітимними. Але якщо переможе Зеленський, напевно, тоді цього не станеться. Надії будуть серйозні. Цього ніхто не приховує: Москва — за Зеленського.

Так що при будь-якому варіанті Україну нічого хорошого не чекає.

Напевно, Зеленський буде зустрічатися з Путіним, якщо стане президентом. Інше питання, що вимоги Москви дуже жорсткі: відмова України від інтеграції в ЄС і НАТО, статус неприєднання. Визнання анексії Криму теж необхідно, але в Москві розуміють, що досягти цього буде складно, і починати з цього не будуть. Зеленський пропонує організувати референдум з питання вступу до НАТО. І якщо його правильно підготувати, референдум може дати негативний результат. Для Москви відмову України від НАТО буде визначальним.

І взагалі Москва дуже хотіла би погіршення відносин України із Заходом. Якщо Ігор Коломойський буде відігравати серйозну роль у майбутній конфігурації української влади, нехай неофіційну, це зробить Київ «нерукопожатним» для значної частини західних країн. Думаю, особисто Дональд Трамп буде дуже задоволений тим, що, нарешті, зможе послати Україну подалі – вона його і так абсолютно не цікавить. А ситуація з Коломойським дасть на те підстави. І навіть той факт, що Коломойський і Путін дуже великий сварки, вже не так важливо – головне стратегічно розвернути Україну.

Павло Фельгенгауер

«>

10.04.2019
14:18
Источник

Добавить комментарий