Несподівано: в Україні хочуть обмежити роботу домашніх СЕС

Бизнес и недвижимость

Домашні СЕС

Міністр енергетики Ігор Насалик запропонував уряду заборонити населенню встановлювати на землі сонячні батареї для домашнього користування. Про це йдеться в листі міністра до прем’єру Володимиру Гройсману, яке в Facebook опублікував голова Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.

У своєму листі Насалик пропонує зобов’язати населення встановлювати СЕС тільки на дахах або фасадах.

Міністр стверджує, що в Україні вже 7500 домогосподарств встановили у себе сонячні панелі, а їх загальна потужність — 160 МВт.

«Однак будівництво в Україні приватний СЕС переросло в високорентабельний бізнес, який створює додаткове фінансове навантаження на інших споживачів на 18 євроцентів за 1 кВт/год і погіршує якість електроенергії в мережі», — йдеться в листі.

За інформацією міністра енергетики, зареєстровані факти, «коли станції встановлюються на недобудованих об’єктах, земельних ділянках і нарощується потужність СЕС до 30 кВт за рахунок дроблення ділянок. У зв’язку з цим державі слід ввести відповідні обмеження, вважає Насалик.

У той же час, Герус стверджує, що домашні приватні СЕС несуть менше шкоди і більше користі для енергосистеми: середній розмір такої сонячної станції становить близько 21 кВт. Також приватні домашні сонячні електростанції

«Саме такі СЕС сприяють енергоефективності, тому що в мережу можна продавати тільки надлишок е/е (після власного споживання), тобто прямий економічний стимул заощаджувати», — уточнює експерт.

Крім того, вони сприяють енергоефективності та розвивають середній клас, який може інвестувати в такі проекти $15 000- 20 000, зазначив глава асоціації.

Експерт вважає, що обмеження діятимуть на користь енергокомпанії ДТЕК Ріната Ахметова. За його словами, з-за обмежень українцям буде складніше самостійно виробляти е/е і доведеться купувати дорого в Ахметова».

У свою чергу в прес-службі Міненерго заявили, що використання генеруючих установок населенням повинно бути спрямоване на компенсацію власного споживання, тоді як багато приватні СЕС встановлюють не для компенсації навантаження (оскільки воно наближене до нуля), а для заробітку за рахунок інших споживачів.

Джерело: Ліга

Добавить комментарий