Опублікований рейтинг зарплат керівників 30 найбільших державних компаній

Криминал, Общество

Стало відомо, які зарплати отримують топ-менеджери 30 найбільших українських державних компаній.

Зазначається, що редакція розіслала запити до прес-служби 30 підприємств з проханням надати інформацію про рівень заробітної плати, встановлений для керівника компанії, з урахуванням окладу, премій і бонусів. З 30-ти підприємств на запит відповіли лише 12, частина з яких порадила шукати інформацію про заробітну плату керівника на сайті НАЗК, і тільки в 7 підприємствах редакції надали вичерпну відповідь. Інші — проігнорували запит. Тому частина інформації видання знайшло в деклараціях менеджерів на сайті НАПК, а також в інших публічних джерелах.

З наявної інформації, найбільш високооплачуваним топ-менеджером держкомпанії залишається Андрій Коболєв. У 2017 році був опублікований трудовий договір менеджера НАК, з якого стало відомо, що заробітна плата Коболєва становить понад 2 млн грн на місяць, а загальний річний показник — 47,1 млн грн.

У цьому році прес-служба Нафтогазу відповіла, що не може дати відповідь за «неналежно оформлений інформаційний запит». Декларації, яка б відображала рівень доходу керівника Нафтогазу, у Коболєва немає. Як він сам зазначає, менеджер не заповнює електронну декларацію, так як знаходиться за межами дії відповідного законодавства. Разом з тим він визнає, що його місячна зарплата в цифровому вигляді — «це більше семи цифр після коми». З 2019 року Коболєв зобов’язався перераховувати всю свою заробітну плату на благодійність. За січень, лютий і березень він перерахував на благодійність 3,29 млн грн.

На другому місці за рівнем заробітної плати — керівник Укрзалізниці Євген Кравцов. За даними Назка, його річний дохід за 2018 склав 7,274 млн грн, що становить приблизно за 606,2 тис. грн на місяць. Було внесено уточнення від прес-служби Укрзалізниці. Загальна сума доходу Кравцова (раніше 9,749 млн грн, інформація з декларації на сайті НАЗК) була змінена в тексті і таблиці. В УЗ це пояснили так:

«Різниця між задекларованою сумою 9,7 млн грн і заробітною платою за 2018 році (7,274 млн грн) пояснюється тим, що частина внесені в декларацію даних — це частина заробітної плати за 2017 рік. Оплата була отримана в 2018, тому і внесена до декларації у відповідному році «.

На третьому місці за рівнем заробітної плати — глава «Енергоатому» Юрій Недашковський, який керує підприємством з 2014 року. Його річний дохід в 2018 році склав 7,266 млн грн, що в розрахунку на місяць становить 605,5 тис. грн.

Зазначимо, що різниця у заробітних платах між лідерами рейтингу (тим же Коболевым) і знаходиться на 27 місці головою Укркосмос зі 153 тисячами річних — просто колосальна.

«>

10.04.2019
14:18
Источник

Добавить комментарий