Сепаратист «Калоша» на службі у Кремля. Як українофоб Бідової підживлює російську пропаганду

Криминал, Общество

Широко відомий у вузьких колах «диванний експерт» Костянтин Бідової щодня із соцмереж тиражує фейкову інформацію про події в Україні, які відразу підхоплюють росЗМІ. Російські засоби пропаганди ласкаво називають Бідовий відомим українським блогером і адвокатом, хоча ніякого відношення ні до першого, ні до іншого він не має.

Вже п’ятий рік поспіль Україна протистоїть гібридній агресії з боку Російської Федерації. При чому інформаційний фронт виявився не менш складним і болючим, ніж військові зіткнення на передовій.

Агресивна російська пропаганда намагається впливати на свідомість українців, використовуючи для цього велику кількість ботів у соцмережах, фінансуючи лояльні до Кремля Інтернет-ресурси та вербуючи на території нашої держави своїх агентів впливу.

Нещодавно голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар розповіла про наявність подань від Служби безпеки України про те, що деякі акредитовані у Верховній Раді журналісти співпрацюють із російськими спецслужбами. За словами нардепа, завуальовані під журналістів люди свідомо займаються провокаціями та інформаційним кілерством.

«Спочатку вони провокують певні ситуації, знімають їх, а потім вирізають фрагменти відео і передають російським телеканалам. Для чого це робиться? Якраз для інформаційної війни проти України: спочатку спровокувати, а потім масовано використовувати це в засобах пропаганди», — наголосила Сюмар.

Однак, це тільки один епізод роботи російських спецслужб в Україні. Поза парламентом існує набагато численніша армія так званих «блогерів», «диванних експертів та коментаторів, які щодня через соцмережі розганяють зраду та сіють ненависть серед українців.

Одним із таких горе-фейсбукерів є Костянтин Бідової – людина з кримінальним минулим (кличка «Калоша», «Борода») та скомпрометованою біографією, прихильник сепаратистських поглядів та учасник багатьох публічних скандалів зі справжніми українськими журналістами і громадськими діячами. А головне – ЗМІ неодноразово звертали увагу на його можливу причетність до діяльності іноземних спецслужб на території України, зокрема російських. І в даній статті ми наведемо докази того, що це правда.

Доказ перший – спадковий звзв’язок «Кості Калоші» з російськими та ізраїльськими спецслужбами. Бідової сам публічно визнав, що його дід і батько були на службі в іноземних спецслужб: дід-єврей зробив кар’єр єру в таких структурах як НКВС і КДБ, а батько був латентним мільйонером за часів СРСР, фігурантом кримінальних справ і деякий час навіть відсидів у тюрмі.

Сам Бідової інтегрувався з російськими спецслужбами в період буремних 90-х, коли був активним учасником бандитських тусовок і кримінальних угруповань. У 2000-х рр. дивом була закрита не одна кримінальна справа, де фігурував «Костя Калоша», легалізовано за кордоном награбований кеш, налагоджено діяльність напівлегальних юридичних компаній із російським капіталом. Особливо вираженою робота Бідовий на розвідку РФ стала під час іншого Майдану, коли він зливав інформацію зсередини табору протестуючих: кількість, локації, план дій. Про це українські ЗМІ детально писали у своїх публікаціях, описуючи трагічний факт пожежі у Будинку профспілок в лютому 2014-го.

А днями «Костя Калоша» по своїй дурості проговорився про контакти із ізраїльськими розвідниками, які зараз під прикриттям діють на території України. Відповідне відео він виклав у себе на сторінці у Facebook.

Доказ другий – поширення фейків для кремлівських і сепаратистських ЗМІ. Російські засоби пропаганди ласкаво називають Бідовий відомим українським блогером і адвокатом, хоча ніякого відношення ні до першого, ні до іншого він не має. В Україні не зафіксовано жодного випадку, де бі «Костя Калоша» виступав адвокатом у публічному юридичному процесі. Широко відомий у вузьких колах «диванний експерт» Бідової щодня із соцмереж тиражує фейкову інформацію про процеси в Україні, які відразу підхоплюють росЗМІ.

Яскравим прикладом підігрування російській пропаганді є масована інформаційна хвиля з боку Кремля про підготовку «ескадронів смерті» та масові вбивства українців до другого туру президентських виборів. «Київ наляканий, Україна стоїть на порозі дуже страшних подій», пише сайт новин ДНР/ЛНР, «Фашисти вже не приховують своїх намірів, що будуть вбивати громадян України», «Влада готує таке місиво, що Україна ще такого не бачила», — пише інше сепаратистське видання. І у всіх випадках першоджерелом фейкової інформації виступає «відомий український бізнесмен, адвокат, активіст Костянтин Бідової».

Примітно, що першим про «ескадрони смерті» в Україні почав говорити скандальний блогер-сепаратист Микола Дульський ще в 2018 році («Ескадрони СМЕРТІ Порошенко вже готові зачистити Україну»). Нагадаємо, це саме той Дульський, якого СБУ викрила в антиукраїнській діяльності. Це лідер радикальної організації «Наждак», який наразі переховується в Росії і є агентом ФСБ. За даними СБУ, Дульський готував масштабні провокації під час виборчий кампаній в Україні, які на щастя попередили наші українські спецслужб. Але, як бачимо, інформаційну естафету сепаратиста Дульського підхопили його однодумці, такі як Бідової.

Доказ третій – систематичні українофобські висловлювання «Кості Калоші» і принижування українців. «Де збираються три українці, там обов’язково два зрадників», — любити цинічно повторяти Бідової на своїй сторінці в Facebook. Взагалі, відео із виступами цього горе-фейсбукера повинні стати предметом аналізу вітчизняних спецслужб. Там часто можна почути сепаратистську риторику, дуже наближену до кремлівської, там поширюються фейки і неправдива інформація, там обливаються брудом люди із різних сфер і з різних куточків України.

Ми наведемо лише два приклади, які наочно демонструють ненависть до українців з боку «Кості Калоші» (Костянтина Бідовий). До речі, громадянина Ізраїля.

На щастя, діяльність таких горе-фейсбукерів як Бідової, попри розганяння їх риторики з боку РФ, не справляють визначального впливу на умі українців. Тим більше це не спрацює у випадку «Кості Калоші», чия незв’язана безглузда мова, хаотичний потік слів позбавлений будь-якої логіки та аргументів. Тверезо мислити напевно заважає давня залежність – ще з молодості Бідової вживав важкі наркотики, довго і безрезультатно лікувався в Ізраїлі. Як відомо, наркотична залежність безслідною не буває, тому «бардак у голові» ставши є ємним атрибутом «аналітики від Калоші».

Зрадофільську риторику Бідовий почали використовувати деякі блогери третього ешелону. Він їм потрібен суто на період виборчий кампаній в Україні. Як презерватив, який після статевого акту просто викидають.

Хоча саме на таких «периферійних дурачків» і роблять ставку російські пропагандисти, адже з них легко ліпити образ «простого хлопця». Їхнє завдання – тиражувати фейки, а завдання українців – виявляти таких сепаратистів і виводити їхню антидержавну активність на чисту воду. Це одна із необхідних умов, щоби Україна врешті-решт перемогла агресора на інформаційному фронті.

10.04.2019
06:20
Источник

Добавить комментарий