Київські компанії влаштували фармацевтичний змову на торгах

Криминал

Виявлено ознаки змови на торгах із закупівлі ліків і медичного обладнання.

Протягом минулого року київські компанії ТОВ «ЛАБ-Сервіс» та ТОВ «Компанія «ЗАВЛАБ» спільно взяли участь у низці тендерів на придбання медичної техніки і лікарських засобів на загальну суму майже 6,5 мільйона гривень.

Читайте також: Київські комунальники готують тендер на обслуговування ліфтів під конкретні компанії

Так, при аналізі тендеру, який проводила Кіровоградська дитяча обласна лікарня (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-07-24-000266-b), на заявлену суму 53 000 гривень, стали відомі факти, які підтверджують, що на момент подання документації для участі в аукціоні ТОВ «ЛАБ-Сервіс» та ТОВ «Компанія «ЗАВЛАБ» були пов’язаними особами, і, як наслідок, могли узгоджувати свою поведінку.
По-перше, у своїй тендерній пропозиції ТОВ «Компанія «ЗАВЛАБ» «помилково» вказала, що надає даний документ від імені свого конкурента ТОВ «ЛАБ-Сервіс».

По-друге, ТОВ «Компанія «ЗАВЛАБ» в гарантійному листі про відсутність підстав для відхилення учасника знову повторила вищезазначену помилку і вказала, що директор компанії, уповноважений представляти інтереси ТОВ «ЛАБ-Сервіс», що не має судимості.

Враховуючи той факт, що до моменту завершення аукціону учасники не знають найменування своїх потенційних конкурентів, вышеобозначенные помилки є прямим доказом узгодженого антиконкурентної поведінки компаній-учасників на тендері.

Додатково варто відзначити, що у всіх торгах, у яких суб’єкти господарювання брали участь в парі, переможцем було визнано ТОВ «ЛАБ-Сервіс», що свідчить про те, що ТОВ «Компанія «ЗАВЛАБ» була лише технічним кандидатом у закупівлях.

Якщо Вам відомі факти порушення законодавства про публічні закупівлі, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».
 

Теги: ЗАВЛАБ, ЛАБ-Сервіс

Коментарі 0

Залишити коментар
Источник

Добавить комментарий