На місці занедбаних заводів у Києві можуть з’явитися нові РК

Бизнес и недвижимость

Забудова промзон

У Києві поступово переходять до освоєння занедбаних або практично недіючих промислових зон. Яскравим примірному такої реновації стане проект Lipki Island на Рибальському півострові на колишній території суднобудівного заводу.

Lipki Island вперше презентували на MIPIM у Каннах — найпопулярнішою міжнародній виставці нерухомості й до нього була прикута увага відвідувачів українського стенду і потенційних інвесторів зі всього світу. Зацікавленість зрозуміла, забудовник представив не просто проект забудови з житлової та офісної частиною площею, а цілісне бачення розвитку промислової території площею 40 га, де будуть проживати приблизно 15,4 тис. осіб.

Інші характеристики комплексу: планується звести 36 будинків поверховістю від 2 до 30 поверхів, бізнес-центр загальною площею 58,2 тис. кв. м, а також вбудовані комерційні приміщення на 44,4 тис. кв. м. Також в проекті передбачений дитячий садок на 307 дітей і школа на 1,11 тис. учнів, громадські простору і упорядкована набережна.

Журналісти звернулися в Департамент містобудування Київської міськадміністрації з запитом про те, які ще промислові території планується оживити і перетворити на житлові райони.

Як зазначили у відповіді на запит чиновники КМДА, згідно Генерального плану розвитку міста дійсно планується реорганізація промислово-комунальних територій як з метою реабілітації природного комплексу, так і для розміщення нового житлового будівництва і для поліфункціонального використання.

Вже існуючі промтерритории в межах міста будуть, як мінімум, винесені за межі прибережних захисних смуг річки Дніпро. Мова йде насамперед про виробництвах Подільсько-Куренівського промрайону, промрайону Теличка та Пирогово, острова Водників.

Для нового житлового будівництва запропонована реорганізація окремих частин промрайону Теличка, окремих промислових утворень центральної планувальної зони, південній і центральній частині Подільського-Куренівського промрайону, промрайону Жовтневий, частини підприємств хімічної промисловості промрайону Дніпровський, Київського м’ясокомбінату, ділянок будіндустрії промрайонів Корчувате і Пирогово.

Також запланований в Києві редевелопмент територій прокоментувала Марта Костюк, керівник департаменту аналітики і консалтингу з питань девелопменту, Cushman and Wakefield в Україні: «З необхідністю девелопменту занедбаних ділянок рано чи пізно стикаються всі мегаполіси в розвинених країнах. У Києві є цілий ряд колишніх промислових територій, які, враховуючи урбаністичну структуру міста, особливо цікаві для комплексної забудови сучасними об’єктами житлової та комерційної нерухомості. Серед таких ділянок, наприклад, територія Північна Теличка площею близько 160 га, яку ми аналізували в рамках розробки концепції багатофункціонального комплексу „Київ-Сіті“ в 2012 році. Однак більша частина девелопменту в місті до цього часу була сфокусована на ділянках, вільних від забудови, у тому числі в районах з вже досить щільною житловою забудовою, а це в багатьох випадках призводить до втрати зелених зон і брак громадського простору для жителів мегаполісу, яким є Київ. При цьому проект Lipki Island буде побудований на території площею 40 га, що дозволяє створити цілий новий самодостатній район Києва, в якому люди зможуть комфортно жити, працювати і відпочивати».

За словами Марти Костюк, перед девелопером офісно-житлового комплексу Lipki Island стоїть завдання якісної і сучасної регенерації масштабної території в 40 га. Проект складний і амбітний, на його реалізацію буде потрібно до 10 років, але саме така площа дозволяють створити цілий новий самодостатній район Києва, в якому люди зможуть комфортно жити, працювати і відпочивати. C точки зору інвестора і девелопера, цілісна площа 40 гектар дозволяє ефективно спланувати забудову.

Також Костюк звернула увагу, що при створенні нових житлових районів наявність об’єктів культурної або суспільного значення має позитивний вплив на формування привабливого іміджу таких районів.

«У Lipki Island передбачено розміщення концертно-театральної сцени під відкритим небом, — вона зможе стати гідним символом району і буде добре доповнювати його офісну і житлову складові як суспільної функції. Така стратегія використання якісного культурного об’єкта для позиціонування нових міських районів, створених шляхом редевелопмента, активно використовується в Європі. Наприклад, символом офісно-житлового комплексу Рагіѕ Rive Gauche в Парижі є Національна бібліотека, а популярність проекту HafenCity в Гамбурзі принесла нова філармонія Elbe Philharmonic Hall», — уточнила Костюк.

Джерело: 3m2

Добавить комментарий