Суддя Віталій Циктіч: «донецький» каратель активістів Майдану йде на підвищення

Криминал

Після закінчення конкурсу в Верховний Суд Вища кваліфікаційна комісія відновила перевірки діючих суддів. У минулому році Громадська рада чесноти назвав цю перевірку імітацією, яку легко проходять недобросовісні судді. У цьому році серед суддів, які бажають залишитися в мантіях, чимало суддів Майдану». Знайомтеся, заступник голови Шевченківського райсуду Києва — Віталій Миколайович Циктіч.

У 2008 році Циктіча Віталія призначили в Ясинуватський міськрайонний суд Донецької області в межах п’ятирічного строку. При президентстві Януковича, а саме у 2012-му, Віталія Михайловича перевели Указом Президента в Шевченківський районний суд Києва. Також на п’ять років. Згодом Верховна Рада переобрала його на необмежений термін.

В тему: Донецький суд міста Києва

Суддя відомий тим, що притягав до відповідальності учасників масових акцій протесту під час евромайдана.

Так, він прийняв рішення, яким позбавив права керування транспортним засобом невинна особа строком на 4 місяці за поїздку в Межигір’я Януковича в грудні 2013 року. Постановою судді цей чоловік був звільнений від відповідальності за законом про недопущення переслідування учасників акцій протестів.

Постановою від січня 2014 року суддя Циктіч також позбавив на чотири місяці права керування автомобілем громадянина Максименко Л. В. До того ж, за словами власника авто, він взагалі не їздив там, де його нібито зупиняли, що підтвердив і свідок. Віталій Михайлович ці факти відкинув.

Також суддя Циктіч ухвалив низку постанов, якими дозволив обшукати автомобіль «Suzuki GVN», що належав учаснику акцій протесту. Зазначений факт підтверджується постановою Вищої ради правосуддя.

Незважаючи на подібні рішення, Віталій Миколайович у своїх деклараціях чесноти поставив мітку «підтверджую» біля пунктів 17 і 19 про те, що:

  • він не приймав рішення, передбачені Законом «Про відновлення довіри до судової системи в Україні»;

  • до нього не застосовуються заборони, передбачені Законом «Про очищення влади».

Це, м’яко кажучи, неправда. Він брав зазначені рішення і підпадає під заборони, передбачені ЗУ «Про очищення влади». Тобто, він повинен бути люстровано з забороною на 10 років займати будь-яку посаду в державному органі.

Ми проаналізували відкриті декларації Циктіча Віталія за 2014, 2015, 2016, 2017 і 2018 роки. Протягом цього часу суддя декларував переважно власне суддівська винагорода, яка ділить з дружиною Надією Циктіч. Вона є громадянкою Росії і в 2017 році отримала виплати від Пенсійного фонду РФ на 92 813 грн. У 2018 році виплати в Росії підвищили, і за підсумками року дружина судді отримала аж на 1310 грн більше, тобто 94 123 грн.

Також одноразово Віталієм Михайловичем оприлюднені 268 тис грн доходу від продажу майна і 126 725 грн подарунка від матері Олександри Циктіч. Отже, за нашими підрахунками, за вказаний період сім’я офіційно запрацювала 2 млн 060 тис грн — переважно зарплати судді.

Окремо варто відзначити готівкові заощадження. Так, у розпорядженні подружжя є 1,19 млн грн і 31 000 доларів США. Звичайно, якщо вірити задекларованим цифр.

Станом на 2018 рік, Віталій Циктіч мав ділянка 0,07 га в Донецькій області, де розташований будинок площею 191 кв. м, та придбаний в 2016 році ділянку площею 0,23 га в селі Глібівка Київської області. На момент придбання він коштував 71 520 грн. Однак в мережі в цьому ж населеному пункті 10 соток просять 12 000 доларів.

Дружина Надія Циктіч володіє квартирою в Росії площею 31 кв. м, але без вказівки міста знаходження.

Також відомо, що зараз судді належить квартира в Донецьку площею 97 кв. м, зареєстрована в березні 2019 року за рішенням суду. Виявилося, що зазначене приміщення він продав у січні 2014 року якомусь Юрія Міщенко. Проте через суперечки з оплатою повернув собі житло назад через суд.

В тему: Як статтю 368-2 КК «Незаконне збагачення» визнали неконституційною

Звідки ж взялася ця квартира? Віталію Циктичу вона належала на підставі свідоцтва про право власності, видане Головним управлінням благоустрою та комунального обслуговування Донецької міської ради від 2012 року.

Хоча Віталій Циктіч живе, прописаний і працює в столиці з 2012 року, ніякого нерухомого майна, де можна реально жити до 2018 року, в деклараціях судді не було. Тільки гараж площею 42 кв. м. Очевидно, що десь є житло, яким суддя користується систематично. Нарешті, в декларації за 2018 рік з’являється київська квартира. Що ж це за приміщення і де воно знаходиться?

Отже, це квартира, яка знаходиться у власності його матері — Циктіч Олександри Микитівни. В 2013 році, коли Циктіча Віталія призначили в суд на необмежений термін, вона купила квартиру площею 79,9 кв. м в центрі Києва на вул. О. Гончара. Але суддя стверджує, що почав користуватися цією квартирою тільки з 25 08. 2018 року. Так де ж жив суддя до 2018 року?! Питання залишилося без відповіді.

В мережі є оголошення про продаж квартири у цьому ж будинку, за яку просять 4,8 млн грн. Звідки у пенсіонерки Олександри Циктіч такі кошти? Відомо, що в двохтисячному роках вона отримувала дохід на декількох підприємствах з орбіти «Укрзалізниці» і в середньоосвітній школі-інтернаті міста Ясинувата. Однак Громадська рада чесноти з посиланням на суддівське досьє Віталія Михайловича повідомив, що в період з 2013 по 2017 роки мати судді сукупно заробила 109 386 грн офіційного доходу. Очевидно, цього замало для покупки квартири у столиці. До того ж вона постійно проживає на тимчасово окупованій території.

За відомостями реєстру юридичних осіб, батько Циктіч Михайло Миколайович є співзасновником фірми з донецькою пропискою ТОВ «Фірма «Віконний двір» разом із Міщенко Яніною Валеріївною. Директором товариства значиться Юрій Міщенко, з яким судився за квартиру Віталій Циктіч. За підсумками 2014 року юридична особа працювало у збиток.

Вв декларацію родинних зв’язків суддя вніс лише племінника Циктіча Олександра В’ячеславовича, який працював в Генеральній прокуратурі України.

Станом на 2018 рік у розпорядженні суддівської родини був єдиний автомобіль Volkswagen B6, записаний на матір Циктіч Олександру з 2007 року. Заявлена вартість автомобіля — 160 000 грн.

В тему: ВККСУ планує швиденько «протягнути» сумнівних суддів

19 березня Вища кваліфікаційна комісія знову оголосила перерву в оцінюванні судді Циктіча. Комісія ніяк не може оцінити суддю, який вже давно бути люстровано з 10-річним забороною на будь-яку держслужбу. Тому ця перерва виглядає черговою спробою протягнути очевидно недоброчестного суддю, якого влада вже неодноразово використовувала і намагається зберегти для подальшого керованого правосуддя.

Джерело: PROSUD

Переклад: Аргумент

На тему:

  • Член Вищої ради правосуддя Тетяна Малашенкова: антиукраїнська діяльність
  • Не судилося. Чому українців будуть і далі судити покидьки
  • Судова реформа: не треба з нас робити дурнів
  • Навіщо бреше Вища рада правосуддя
  • Індульгенція для обраних. Чому «судова реформа» Порошенко — міф
  • Чому «судова реформа Порошенко» — ще один обман українців
  • Судова каламуть, або ще раз про реформу судового процесу


Источник

Добавить комментарий