Засновник WikiLeaks Ассанж заарештований після майже семи років перебування в посольстві Еквадору в Лондоні

Криминал, Общество

Знаменитий інтернет-журналіст і засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж після майже семи років перебування в посольстві Еквадору в Лондоні нарешті заарештований поліцією Великобританії. Країна, яка подала йому дипломатичний притулок, прийняла рішення позбавити його недоторканного статусу і дозволила співробітникам Скотленд-Ярду увійти в будівлю і здійснити затримання.

Президент Еквадору Ленін Моренно пояснив відмову в подальшому його перебування в посольстві «неодноразовими порушеннями міжнародних конвенцій і протоколу».

«Я зажадав від Великобританії гарантувати, що Ассанж не буде висланий в країну, де йому можуть загрожувати тортури або смертна кара. Британський уряд підтвердило це в письмовій формі», – повідомив пан Морено.

Лондонські правоохоронці доставили Ассанжа у відділення поліції, де і взяли під арешт. На опублікованої в Мережі відеозапису видно, що виносити його з посольства довелося в буквальному сенсі на руках, оскільки добровільно покидати його він не хотів

Редакція WikiLeaks вже зробила заяву з приводу арешту його засновника. Соратники Ассанжа вважають, що дії Еквадору є порушенням міжнародного права.

Джуліан Ассанж перебував на території посольства Еквадору в Лондоні з серпня 2012 року. Сайт WikiLeaks був створений ним в 2006 році. На ньому було оприлюднено безліч засекречених документів США, пов’язаних з веденням військових дій в Іраку, Афганістані та Сирії, а також листи членів Демократичної партії. На думку Ассанжа і його прихильників, його переслідування в США та низці європейських країн, з-за якого йому довелося сховатися в диппредставництві, політично мотивовано.

«>

11.04.2019
11:33
Источник

Добавить комментарий