Чи загрожує Україні зрив виборів: що потрібно знати

Криминал

Чи загрожує Україні зрив виборів: що потрібно знати 15.04.2019

У кількох регіонах спостерігається недобір людей у дільничні виборчі комісії, пише Апостроф.

Сьогодні, 15 квітня, в штабі кандидата в президенти Володимира Зеленського заявили, що в ряді регіонів існує недобір людей у дільничні виборчі комісії (ДВК). Це стосується Дніпропетровської, Одеської, Луганської, Кіровоградської, Житомирської, Чернігівської областей та Києва. Такі дії в штабі Зеленського вважають спробою зірвати вибори, однак у Центральній виборчій комісії такий сценарій поки що вважають неможливим.

На сполох з приводу недобору людей у дільничні виборчі комісії у штабі Володимира Зеленського підняли тому, що сьогодні, 15 квітня — останній день подачі документів, щоб влитися до складу ДВК.

За повідомленням представників команди Зеленського, недолік виник із-за того, що кандидат в президенти Петро Порошенко подав недостатня кількість своїх людей для формування комісій. «Мала кількість людей у дільничних комісіях може вплинути на якість проведення голосування. Якщо не вистачає людей, їх повинні подати окружні комісії власноруч, з допомогою місцевих органів влади. Але останні теж цього не роблять, показуючи або свою неспроможність, або ж саботаж процесу організації виборів», — зазначають у Зеленського.

Про проблеми з формуванням дільничних комісій у регіонах громадська мережа ОПОРА пише вже протягом декількох днів. Наприклад, на Закарпатті членів дільничних виборчих комісій не вистачало на всіх шести округах. За словами голови окружної виборчої комісії №68 Лариси Дударєвої, від кандидата Петра Порошенка прийшло подання тільки на двох людей на одну ділянку, хоча повинні були прийти постанови на 12,14,16 людей, залежно від розміру ділянки. Така ж ситуація спостерігається і в інших комісіях (Свалява, Мукачево,Хуст). Це загрожує недоукомплектованностью складу комісій, а також тим, що в день голосування ділянка може взагалі не заробити.

Нагадаємо, що згідно ч. 8 ст. 85 Закону України «Про вибори Президента України», окружна виборча комісія не пізніше ніж за п’ять днів до дня повторного голосування за поданням кандидатів на пост президента України, які вийшли у другий тур, формує новий склад дільничної виборчої комісії. Для великих дільниць це 16 осіб (по вісім осіб від кожного кандидата на пост президента), для середніх дільниць – 14, а для малих – 12 осіб.

Схожа ситуація спостерігається і в п’яти із шести виборчих округів в Луганській області. «Зазначені проблеми пов’язані з тим, що від кандидата на пост Президента України Петра Порошенка подані тільки по дві кандидатури до складу дільничних виборчих комісій замість запланованих семи. Зате від кандидата Володимира Зеленського кандидатури членів дільничних виборчих комісій представлені майже в повному обсязі»,- заявила ОПОРА.

У Херсонській області також було подано всього по дві людини від представників Петра Порошенка. Про це 12 квітня повідомила спостерігачу ОПОРИ і написала на своїй сторінці у Facebook секретар ДВК № 182 Наталія Шатилова. Секретар комісії зазначила, що в ДВК потрібні ще близько 500 чоловік, щоб в понеділок комісії змогли нормально працювати.

Однак у самій ОПОРІ в коментарі «Апострофу» зазначили, що поки рано бити тривогу, так як вони чекають зведених результатів по регіонах до кінця доби — так як саме до цього часу ще є можливість подати документи для роботи в комісіях.

У ЦВК «Апострофу» також повідомили, що великих проблем поки немає. «В окружних виборчих комісіях триває формування дільничних виборчих комісій. Якщо комісії не будуть сформовані, тоді і можна буде говорити про якісь проблеми. Зараз ми багато чули інформації про зрив виборів, фальсифікації, про подвійне кількості бюлетенів і про багато іншого. Але давайте дочекаємося, коли минуть останні терміни», — прокоментував «Апострофу» заступник голови ЦВК Євген Радченко.

У той же час, за законом, у разі браку людей, ДВК самі можуть почати процедуру доукомплектацію складу комісій. «Я так розумію, що штаби, які формують ці уявлення не знайшли потрібну кількість бажаючих. Але там де не подають штаби, там ДВК на свій розсуд доукомплектовують комісії, чим вони зараз і займаються. Просто оплата праці членам комісій заборонена законом, а наші люди, на жаль, не настільки свідомі, щоб йти безкоштовно працювати. Значить штаб знайшов то кількість волонтерів яке знайшов. Це, звичайно, погано, але так вже вийшло»,- прокоментував «Апострофу» народний депутат, член фракції «Блок Петра Порошенко» Олександр Черненко.

Юлія Забєліна

Чи загрожує Україні зрив виборів: що потрібно знати оновлено: Квітень 15, 2019 автором: Redactor
Источник

Добавить комментарий