Отримання водійських прав: Кабмін вніс ряд змін

Криминал, Общество

Кабінет міністрів України вніс зміни до низки постанов, пов’язаних з порядком видачі водійських посвідчень, підготовки водіїв, а також акредитації автошкіл.

Завдяки цьому майбутній водій і екзаменатор вже не зможуть домовитися між собою, щоб закрити очі на помилки, допущені під час здачі практичного водіння. Не вийде також здати іспити з водіння в сервісних центрах, якщо після закінчення автошколи пройшло занадто багато часу.

Про прийдешні зміни, підготовлених урядом для майбутніх водіїв, повідомив керівник Головного сервісного центру (ГСЦ) МВС України Владислав Криклій на своїй сторінці у «Фейсбуці».

Одне з найважливіших нововведень — запровадження відеофіксації процесу складання практичного іспиту на отримання прав. До речі, такий контроль теоретичного іспиту був впроваджений в сервісних центрах МВС вже більше року тому. Однак практика проходження цього випробування продовжувала викликати багато нарікань на необ’єктивність екзаменаторів від кандидатів у водії. Першим кроком до прозорості оцінювання практичних навичок стало запровадження так званого чек-листа та обов’язкового розподілу практичного іспиту на два етапи. «Ці нововведення були введені ще в кінці 2017 року. Перший етап здачі практики проходить на майданчику для навчання з початкового керування, і там майбутні водії демонструють уміння почати рух на підйомі і спуску, гальмувати та маневрувати. А ось другий етап — вже на міських вулицях, і там водіям доведеться маневрувати в потоці, дотримуватися ПРАВИЛ дорожнього руху і не створювати аварійні ситуації», — пояснив Владислав Криклій.

Він також розповів, що у чек-листі екзаменатор ставить позначки про проходження або непроходжении водіями цих двох етапів випробувань. Після закінчення іспиту людина може ознайомитися з зазначеними екзаменатором помилками, залишивши на чек-листі свій підпис. При цьому він має право зафіксувати свою незгоду з результатом і оскаржити його в сервісному центрі. «З введенням відеофіксації практичного іспиту буде забезпечена майже повна прозорість цієї процедури і ліквідовано суб’єктивізм при винесенні оцінок навичок майбутніх водіїв. Всі дії кандидата і екзаменатора будуть фіксуватися за допомогою обладнання, яке встановлять у кожному екзаменаційному авто», — повідомив керівник ГСЦ МВС України.

Не менш цікаве зміна полягає в скороченні до двох років терміну дії отриманого в автошколі свідоцтва про закінчення навчального закладу. Цим ліквідується анахронізм, якому вже більше двох десятків років. «Ліквідуємо абсурд. Наприклад, раніше кандидат у водії міг прийти здавати іспит в сервісному центрі через п’ять років після закінчення автошколи, а взагалі термін дії свідоцтва становив десять років», — пояснив Владислав Криклій.

Крім того, тепер не можна буде скласти теоретичний іспит в одному територіальному сервісному центрі МВС, а практичний — в іншому. Заборонено також отримання чи обмін водійського посвідчення без відмітки про місце реєстрації в документі, що засвідчує особистість.

«>

14.04.2019
18:09
Источник

Добавить комментарий