Суд у Києві переніс справу про націоналізацію Приватбанку на наступний день після другого туру виборів президента

Криминал, Общество

У Шостому апеляційному адміністративному суді відклали на 22 квітня — наступний день після другого туру президентських виборів — розгляд апеляційної скарги Нацбанку України (НБУ) на рішення Окружного адміністративного суду Києва про скасування розпорядження НБУ про проведення перевірки Приватбанку у жовтні 2016 року, після якої його націоналізували.

Нагадаємо, кіпрська компанія Triantal Investments Ltd, була одним з найбільших акціонерів Приватбанку, оскаржила в суді неправомірність дій Нацбанку та Міністерства фінансів України. Зокрема, компанія в березні 2017 року звернулася в суд з вимогою визнати неправомірними та скасувати датований жовтнем 2016 року розпорядження НБУ, яким регулятор ініціював проведення позапланової інспекційної перевірки. Окружний суд Києва 2 березня 2018 року задовольнив цей позов.

Нацбанк подав апеляцію, однак на початку червня апеляційний адмінсуд призупинив її розгляд за клопотанням Triantal Investments, давши до півроку часу на підготовку до судового засідання.

Провадження по справі було поновлено ухвалою Шостого апеляційного адмінсуду від 18 лютого 2019 року, а перше засідання призначено на 12 березня.

Раніше власниками Triantal Investments Ltd через Fransiano Investments Ltd були Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський і Олексій Мартинов. Частка Р. Боголюбова і В. Коломойського становили 49,9% у статутному капіталі Fransiano Investments Ltd, А. Мартинова – 0,2%.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були В. Коломойський і Р. Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цього найбільшого на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк та держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. В даний час сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в закордонних юрисдикціях.

В кінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов В. Коломойського і Triantal, що володіли відповідно 41,6572% і 16,5748% акцій Приватбанку, про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку україни від 21 грудня 2016 року. Суд 9 квітня також задовольнив клопотання позивачів про розширення позовних вимог пункту про повернення їм акцій Приватбанку, а розгляд справи по суті відклав на 16 квітня.

Крім того, Окружний адміністративний суд Києва на початку квітня оголосив перерву до 18 квітня у справі за ще одним позовом В. Коломойського про націоналізацію Приватбанку – до Нацбанку України, ФГВФО, Кабінету міністрів та Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Згідно з базою судових рішень, провадження у цій адміністративній справі було відкрито ухвалою суду від 14 червня 2017 року. До справи в якості третіх осіб також залучені ПриватБанк і Мінфін.

Крім того, Господарський суд Києва оголосив перерву до 16 квітня у справі за позовом В. Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання недійсним договору купівлі-продажу банку україни від 21 грудня 2016 року.

Президент Петро Порошенко вважає, що нереформовані українські суди першої інстанції можуть призначити компенсацію для Коломойського з-за націоналізацію банку. За його словами, напередодні націоналізації банку більше 20 млн громадян ризикували втратити свої вклади та рахунки в банку. Також він вважає це питанням національної безпеки. Крім того, Порошенко пояснив, що через ситуацію в Приватбанку держава зазнала збитків у розмірі від 150 до 180 млрд грн.

«>

15.04.2019
16:50
Источник

Добавить комментарий