Міністру показали зруйновані храми України після його заклику рятувати Нотр-Дам

Криминал, Общество

Користувачі Facebook вирішили показати Євгену Нищуку зруйновані храми України після того, як він запропонував відправити наших реставраторів рятувати Собор Паризької Богоматері. Запис міністр культури залишив ввечері 15 квітня, коли всі ЗМІ писали про пожежу в Нотр-Дам.

«Жахлива новина від наших друзів з Франції — горить унікальний пам’ятник історії та культури, один з найвідоміших історичних пам’яток французької столиці — Собор Паризької Богоматері, знаменитий Нотр-Дам. Це величезний удар для історії, культури не тільки Парижа, але і всієї Європи і світу. Робота Мінкультури — збереження для майбутніх поколінь усіх культурних та історичних пам’яток, мистецького надбання, яким володіє Україна. І ми, як країна, яка втрачає спадщину на окупованих територіях, як ніхто інший знає, як боляче спостерігати це наживо. Сподіваємося, що вдасться врятувати пожежникам і не дати зникнути з культурної мапи світу пам’ятника. Від себе хочу зазначити, що готовий максимально швидко направити своїх найкращих фахівців і реставраторів для робіт з відновлення Собору!» – написав Нищук.

На наступний день під його постом було близько 150 коментарів, деякі з яких зображали зруйновані об’єкти культури в Україні.

— Не чіпайте Паризький собор руками наших «спеціалістів»!

— Українські замки відреставрувати не хочете, силами тих фахівців? Французи якось без вас впораються, напевно.

— Пане Нищук! Скажіть, будь ласка, це яким же цинічним істотою треба бути, щоб так скаржитися і пропонувати державну допомогу в реставрації Нотр-Дама, і в той же час просто тупо пасивно спостерігати, як у нашому місті Івано-Франківську нахабно серед білого дня протягом останніх тре років зносяться пам’ятники архітектури національного значення повністю під «0» разом з фундаментом!

— Якщо наш уряд буде відновлювати цінності в глибинках України, то цього практично ніхто не оцінить, а якщо долучитися до європейських цінностей, то на цьому можна добре пропіаритися за рахунок державних грошей.

— А на наше Ви не хочете звернути увагу?! У центрі Києва по вулиці Городецького руйнуються історичні споруди неймовірної краси, Маріїнський стоїть на ремонті невідомо, скільки. Я можу довго перераховувати занедбані архітектурні пам’ятники тільки в Києві!!! Зосередитеся на своїй країні!! — пишуть Нищуку.

У вівторок журналісти попросили пояснити Нищука, що вміють наші реставратори. Міністр відповів, що українському реставраційному центру 80 років.

— Після розслідування (прокуратури Парижа. – Авт.) можемо направити майстрів, тому що вони неодноразово доводили в Європі, що можуть деякі артефакти… з того світу і давати друге життя, — сказав Нищук.

На питання, у скільки така відрядження обійдеться Україні, міністр не відповів, бо ще невідомо, що саме потрібно відновлювати в Парижі.

Також Нищук назвав Собор Паризької Богоматері пам’ятником не лише Франції, але і всього світу. Міністр заявив, що пожежа в Нотр-Дам став повчальним для України, так як в нашій країні є пам’ятки архітектури, вік яких перевищує тисячу років і на яких проводяться реставраційні роботи.

— Очевидно, що ми посилимо зараз всі питання безпеки та протипожежні роботи. Також будуть окремі доручення з управлінням, які повинні звернути увагу на всі пам’ятки, у яких можуть відбуватися ті або інші речі, — підсумував він.

«>

16.04.2019
20:37
Источник

Добавить комментарий