«Формула Штайнмайера». Бойовий дух армії падає, ворог посилює натиск

Криминал

сб, 05/10/2019 — 17:00

З фронту приходять дуже тривожні вісті.

З-за політичної турбулентності навколо «плану Штайнмайера» на задній план пішли події на лінії зіткнення. А ситуація там зараз розвивається настільки стрімко, що, можливо, найближчим часом новини звідти будуть на перших шпальтах ЗМІ, пише військовий експерт Михайло Жирохов на сайті ДС.

Навіть офіційні повідомлення від прес-служби штабу проведення ООС демонструють різке збільшення кількості обстрілу з боку окупаційних військ. Так, лише за 3 жовтня вони нарахували 41 обстріл. За мірками війни на Донбасі це дуже багато. Для розуміння — навіть восени 2014 р., коли йшли важкі бої під Донецьким аеропортом, офіційні цифри рідко перевищували 100-120.

Тобто можна говорити, що фактично по всій лінії зіткнення відбувається загострення, причому з використанням важкої артилерії і мінометів. Опосередковано про це свідчить і статистика втрат — так, 3 жовтня по зведенні один загиблий, кількість поранених не уточнюється.

Хоча прес-служба ретельно перераховує місця обстрілу, при цьому акцентуючи увагу на тому, що переважно зі сторони противника застосовується стрілецьку зброю і РПГ.

Однак за неофіційною інформацією, яка є у розпорядженні автора, найбільша напруга спостерігається зараз в одному з районів можливого розлучення сил — під Петровським (Приазовське напрямок). Саме тут, в 5 км праворуч і ліворуч від можливого району розведення, противник активно застосовує ствольну артилерію, сподіваючись збити передові пости нашої угруповання і під шумок значно поліпшити свої позиції.

І така ситуація аж ніяк не випадкова. Адже саме тут відхід наших військ за Богданівку і висоту 202.8 катастрофічний для всієї лінії фронту на лінії Волноваха — Маріуполь. Справа в тому, що саме Петровське знаходиться в низині, панівні висоти знаходяться за ним і основною метою відведення, на думку російських кураторів, є саме діяльність цих висот. Звідки вибити супротивника без серйозних втрат потім буде просто нереально.

Тим часом влада (як з нашої, так і російської сторони) продовжують розвивати тему нібито вдалого розлучення сил у Станиці Луганській. Вчора нам повідомили, що нарешті-то пущений пішохідний міст, яким будуть користуватися люди, поки буде ремонтуватися основний. Тим часом представники окупаційних властей і навіть бойовики (правда, поки без зброї) вже відчувають себе цілком привільно в самій Станиці Луганської. Доходить до того, що вже у відкриту зривають українські прапори і загрожують нечисленним проукраїнським активістам.

В цілому ж ситуацію на фронті можна охарактеризувати як близькою до критичної. На тлі постійних заяв про те, що цілком ймовірно наші війська відійдуть як мінімум на другу лінію оборони, боєздатність армійських частин продовжує падати. Адже всі прекрасно розуміють, що обживання нових позицій з установкою мінно-вибухових загороджень, обладнання додаткової фортифікації не пройде безслідно, і супротивник використовує це для нанесення максимального ураження нашої армії. І для цього у нього є всі засоби — і снайпери, і підготовлені диверсанти і багато іншого.

Все це ускладнюється тільки що пройшла ротацією — знову прибули командири і солдати ще не в повній мірі володіють ситуацією на своїй ділянці фронту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник — http://grom-ua.org/