І користь, і відпочинок: у Данії побудують сміттєпереробний завод з лижною трасою на даху (фото)

Бизнес и недвижимость

У столиці Данії будують незвичайний завод

У Копенгагені триває зведення самого очікуваного архітектурного та технологічного проекту -заводу з переробки всіх видів сміття в електрику і тепло Amager Bakke.

Цей завод — важливий крок для Копенгагена на шляху становлення в якості першої вуглецево-нейтральним столиці у світі. Энергоэффектинвость підприємства досягне 107%. Завдяки фільтрації та іншим технологіям викиди сірки, як очікується, будуть зменшені на 99,5%, а оксидів азоту — приблизно на 90%, і даний завод стане чистою установкою для спалювання сміття в світі. Також тут будуть вироблятися вода і зольна підсипка для будівництва доріг.

Після повного запуску підприємства замість безперервного диму труба буде періодично випускати «димні кільця», здебільшого складаються з водяної пари.

Яскравою особливістю будівлі буде простір для відпочинку на даху з лижними схилами і альпіністськими стінами, розроблених групою Bjarke Ingels (BIG). В даний час висаджуються дерева на схилі даху і ведеться укладання підготовчого покриття «землі» схилу. Декоративні блоки, з яких складається фасад, зіграють роль вазонів для озеленення.

Джерело: propertytimes