ЄСПЛ присудив Навальному більше 22 тисяч євро за десять місяців домашнього арешту

Криминал, Общество

Європейський суд з прав людини зобов’язав Росію виплатити засновнику Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального більше 22 тисяч євро.

За рішенням суду Навальний отримає 20 тисяч євро як компенсацію моральної шкоди та ще 2,7 тисячі євро судових витрат. Сам опозиціонер наполягав на виплату компенсації у розмірі 100 тисяч євро, — передає Медуза.

Суд визнав незаконним домашній арешт, під яким Навальний перебував більше десяти місяців у 2014 році. Суд постановив, що Росія порушила право Навального на свободу та особисту недоторканність та право на свободу зібрань і об’єднань. Також суд визнав, що порушена стаття конвенції про захист прав людини «Межі використання обмежень щодо прав».

У рішенні суду сказано, що Навальний піддався переслідуванню як відомий політичний активіст. Суд вважає, що опозиціонера помістили під домашній арешт, щоб обмежити його громадську діяльність, у тому числі відвідування заходів. Метою переслідування, впевнені в ЄСПЛ, стало придушення політичного плюралізму.

Олексій Навальний неодноразово подавав скарги в ЄСПЛ, і суд приймав рішення на його користь. Зокрема, Європейський суд знайшов порушення при розгляді двох кримінальних справ — «Ів Роше» і «Кіровлісу» — обвинуваченим за якими проходив Навальний.

«>

09.04.2019
17:38
Источник