Китайський блогер заплатить 30 тис. доларів штрафу за образу відомого будівлі (фото)

Бизнес и недвижимость

Штраф за оскробление

Не секрет, що блогери та інші лідери думок люблять критикувати явні (а іноді і уявні) пороки дійсності, але в деяких країнах свободи слова є межі. Наприклад, автор одного з китайських інтернет-сайтів восени минулого року накинувся на багатофункціональний комплекс Wangjing SOHO в Пекіні. Його обурила архітектура будівлі, з його точки зору не відповідає принципам феншуй. Забудовник подав до суду і виграв. Тепер блогеру доведеться виплатити 30 тисяч доларів.

Wangjing SOHO був побудований в китайській столиці в 2014 році за проектом відомого британського архітектора Захи Хадід. У трьох криволінійних вежах з характерним для Хадід футуристичним силуетом розмістилися офісні та торгові приміщення. Їх висота становила 118, 127 і 200 метрів відповідно. У листопаді минулого року на сайті Zhuhai Shengun Internet Technology з’явилася замітка, автор якої стверджував, що архітектура комплексу «невідповідна» і навіть саме його розташування «несприятливо».

Анонімний автор стверджував, що Wangjing SOHO нагадав йому «свинячі нирки» (образа в Китаї), що «шкідлива енергія» об’єкта призвела до краху декількох орендарів. Нарешті, він заявив, що дороги навколо веж Хадід викликали утворення якогось злого духа, що приводить до конфліктів. Власник Wangjing SOHO подав на блогера в суд, звинувативши того в наклепі і навмисне псування репутації компанії. Суд став на бік позивача, оштрафував автора на 200 тисяч юанів (30 тисяч доларів), зобов’язавши того принести вибачення і опублікувати спростування.

Феншуй — містична практика «правильної» організації простору, до цих пір популярна не тільки в Китаї, але і серед адептів в інших країнах світу.

Джерело: onliner.by