НАБУ відзвітувало про підсумки роботи: 158 підозрюваних у понад 700 виробництвах

Криминал, Общество

Національне антикорупційне бюро станом на березень 2019 року розслідує 724 кримінальних виробництва в рамках яких 158 особам повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних злочинів.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

Зокрема, наголошується, що в березні підозрюваними стали 9 учасників корупційної схеми по розкраданню особливо цінної землі в Києво-Святошинському районі (передмістя Києва).

«Мова йде про посадових осіб Національної академії аграрних наук України, Держземагентства у Київській області та працівника Служби безпеки України», — відзначили в НАБУ.

В іншому виробництві детективи НАБУ підозрюють п’ятьох осіб у розтраті 2,225 млн доларів (55,5 млн грн) «Спецтехноекспорт».

«Серед них — чинний керівник держкомпанії і ряд колишніх посадових осіб цього ж закладу», — зазначається в повідомленні.

Також у березні повідомлено про підозру про внесення недостовірної інформації в електронні декларації в 2015 і 2016 роках керівнику одеської мерії, який має статус обвинуваченого по так званій справі заводу «Краян».

Крім того, повідомили в нацбюро, статус підозрюваних отримали двоє суддів — з Одеси та з Закарпаття, яких детективи НАБУ викрили в отриманні неправомірної вигоди.

Як повідомили в НАБУ, на сьогоднішній день завершено розслідування низки резонансних кримінальних проваджень. Зокрема, мова йде про факти:

Заподіянні збитків на більш ніж 13 млн грн держпідприємству «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон», який входить до складу концерну «Укроборонпром» (ч. 2. ст. 364 КК України);

заволодіння шістьма земельними ділянками в столиці вартістю понад 2,5 млн грн депутатом Київської міської ради, екс-секретарем земельної комісії (ч. 5 ст. 191, ч. 3 і 4 ч. ст. 358 КК України);

отримання неправомірної вигоди в розмірі 50 тис. дол трьома співробітниками Головного управління Національної поліції у місті Києві (ч. 4. Ст.368 КК України).

“Зараз підозрювані та їхні адвокати знайомляться з матеріалами слідства. Після цього обвинувальні акти направлять в суд», — резюмували в НАБУ.

«>

09.04.2019
11:54
Источник