Оглядова площадка, кришталь і промінь світла: яким може стати Нотр-Дам після реставрації (фото)

Бизнес и недвижимость

Незвичайні проекти

Пожежа в Нотр-Дам де Парі стався всього два тижні тому, а архітектори вже щосили пропонують свої варіанти відновлення його даху і шпиля. Французький уряд оголосив конкурс на кращий проект реконструкції собору, і серед пропозицій, що надійшли, є вельми оригінальні.

Француз Матьє Леаннер, приміром, вирішив замість точного відновлення шпиля у його колишньому вигляді замінити його конструкцією, яка б нагадувала шпиль під час пожежі. Золоті язики полум’я повинні служити нагадуванням про події і одночасно перетворити надзвичайна подія в арт-об’єкт.

Бюро Vizumatelier зі Словаччини запропонував замінити шпиль легкої вежею, з якої у небо буде бити промінь світла. На думку авторів, так буде здаватися, що собор зникає у хмарах.

Компанія AJ6 Studio з Бразилії порефлексировала на тему знаменитих кольорових вітражів Нотр-Дама. І дах, і сам шпиль повинні представляти собою мозаїку з кольорового скла, що створить вражаючу гру фарб всередині храму.

Чимось схожий проект представили і італійці з бюро Fuksas. В їх реченні покрівля і шпиль виконані з кришталю, що має символізувати крихкість і духовність.

Найбільш громіздкий варіант вийшов у Kiss The Architect (Кіпр). Складний об’єкт з арок і металевих куль служить підставою для оглядового майданчика, яку архітектори пропонують влаштувати на верхівці шпиля.

Джерело: onliner.by