Прокурори САП і одеський політик запроторили Труханова у базу миротворця: що відомо

Криминал

Антикорупційні прокурори та одеський політик сприяли тому, що міського голову Одеси Геннадія Труханова внесли у базу миротворця через наявність у нього російського громадянства. 

 Його дані з’явилися у розділі «Чистилище». 

Підставами включення Труханова в базу вказано «порушення законодавства України про громадянство шляхом отримання другого громадянства (Росія)».

У повідомленні підкреслюється, що центр «Миротворець» «просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення цим громадянином усвідомлених діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства та міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень».

Як наголошується на сайті, однією з причин включення мера в список став факт, що до 2017 року у людини з ім’ям, прізвищем, по батькові, датою і місцем народження як у мера Одеси був паспорт Російської Федерації.

Перший свій паспорт він отримав в 2002 році, другий — в 2003 році. У 2011 році він звернувся в російські державні структури з проханням замінити перший документ в зв’язку з досягненням 45 років. Обидва паспорти були анульовані у 2017 році через порушення процедури видачі.

На сайті опубліковано його досьє, російські паспорти, фотографії та висловлювання.

Яким чином причетні до цього прокурори САП? Справа в тім, що 13 лютого під час судового розгляду справи одеського «Краяну» проти Труханова антикорупційні  прокурори оприлюднили отримані від держорганів РФ документи, які підтверджують, що Труханов мав російські паспорти, які анулював за власним позовом у 2017-му. Важливо, що скасування паспорту  не є підставою для скасування громадянства. Відтак одеський мер донині є громадянином Росії.

Яка сприяв цьому одеський політик Михайло Кузаконь? Він домігся, аби  СБУ в Одеській області у травні 2019-го відкрила кримінальну  справу за фактом незаконного доступу мера Одеси Геннадія Труханова до державної таємниці України у зв’язку з наявністю у нього російського громадянства.  

У витязі з ЄРДР йдеться, що справу відкрили за 358 статтею 1 частиною Кримінального кодексу України: «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів».  У витязі вказано: короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення злочину —  підроблення Трухановим документів з метою їх подачі до допуску до держтаємниці України. 

Нагадаємо, Приморський райсуд Одеси ще 21 березня, задовольнив позов одеського громадського діяча Михайла Кузаконя і зобов’язав СБУ Одещини внести заяву про злочин до ЄРДР (Єдиний реєстр досудових розслідувань) та розпочати досудове розслідування. 

Источник