Торгівлю арештованим майном віддали «СЕТІВ» без всякої конкуренції

Криминал

Вимоги тендера з торгівлі арештованим майном прописали під одного учасника.

У березні 2019 був проведений конкурс на визначення організатора електронних торгів з реалізації арештованого майна. У ньому взяло участь лише одне підприємство – ДП «СЕТІВ». На момент оголошення результатів конкурсу ніяких подробиць тендеру не публікували.

Причиною цього стали жорсткі кваліфікаційні вимоги до потенційних учасників торгів. Йшлося, серед іншого, про таких умовах: розмір статутного капіталу понад 5 млн гривень; досвід проведення електронних торгів від 3 років; наявність мережі філій у 2/3 областей України.

Читати також: ДП СЕТІВ, підозрювану у монополізації ринку торгівлі арештованим майном, уникає санкцій, а довіра до неї падає

Держпідприємство «ProZorro.Продажу» повідомило, що не могло виконати такі вимоги. У тому числі й тому, що на підготовку до тендеру було відведено лише 15 днів, за які підприємство не могло зробити свій статутний капітал відповідного розміру.

Цікаво, що такі жорсткі і своєрідні вимоги розробляло Міністерство юстиції.

Сьогодні ДП «СЕТІВ» виступає одночасно організатором і одним з операторів електронних майданчиків системи з реалізації арештованого майна, у чому АМКУ бачить основну загрозу для конкуренції на ринку.

Ще в 2016 році Антимонопольний комітет рекомендував Мін’юсту дозволити проводити електронні торги з продажу арештованого майна не тільки з «СЕТІВ».

Мін’юст проігнорував ті рекомендації. Тоді АМКУ в 2017 році відкрив розгляд справи за ознаками вчинення Міністерством юстиції порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

У 2018 році «СЕТАМу» дозволили укладати договори про партнерство з приватними електронними майданчиками в рамках «дорожньої карти». Виконання цієї карти повинно було продемонструвати Антимонопольному комітету, що Міністерство юстиції робить кроки щодо демонополізації ринку торгівлі арештованим майном, який зараз повністю монополізовано держпідприємство Мін’юсту.

В ході останнього засідання по справі було подано клопотання про недопущення до участі в розслідуванні директора департаменту досліджень і розслідувань ринків невиробничої сфери Анжеліки Коноплянко через «конфлікт інтересів». Справа в тому, що Коноплянко раніше працювала в Міністерстві юстиції, зокрема, була членом Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Мін’юсту. Голова АМКУ Юрій Терентьєв відмовив у задоволенні клопотання.

Якщо Вам відомі факти про порушення законодавства про публічні закупівлі, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».

За матеріалами: nashigroshi.org

 

Теги: СЕТАМ

Коментарі 0

Залишити коментар
Источник