Українцям заборонили встановлювати з СЕС на землі

Бизнес и недвижимость

Домашні СЕС

Верховна Рада врахувала правку про ненадання «зеленого» тарифу наземним домашніх сонячних електростанцій (СЕС), затвердивши закон про «зелені» аукціони ( «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конкурентних умов виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії» №8449-д ).

Про це повідомляє Економічна правда з посиланням на Інтерфакс-Україна.

При розгляді документа правку було відхилено, однак в. о. голови Комітету ВР з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський напередодні голосування за законопроект знову виніс його на розгляд, і парламент все ж затвердив її.

Отже, народні депутати ввели умова отримання «зеленого» тарифу для СЕС потужністю до 50 кВт — встановлення їх на дахах, фасадах будівель та інших капітальних спорудах. Умова почне діяти з 2020 року.

На сьогодні тариф на відпуск е / е в оптовий ринок для «домашніх» СЕС (їх потужність — 30 кВт, розміщення — без обмежень) становить 18 євроцентів, з наступного року він знизиться на 10%.

Як зазначив енергетичний експерт, співзасновник громадської організації Greencubator Андрій Зінченко, де-факто заборону встановлення домашніх наземних станцій на практиці призведе до того, що мало хто з українців зможе поставити СЕС більше 10 кВт, оскільки на дахах не поміститься об’єкт більшої потужності.

На його думку, ситуації, коли деякі підприємці маніпулятивно встановлюють цілі «гірлянди» домашніх СЕС в покинутих селах, необхідно врегулювати іншим способом, а не забороною встановлювати всім домогосподарствам наземні сонячні панелі.

Нагадаємо, два тижні тому Міністр енергетики Ігор Насалик запропонував уряду заборонити населенню встановлювати на землі сонячні батареї для домашнього користування.

Джерело: Економічна правда