В Одессе растут цены на продукты питания

Общество

В сентябре подорожали почти 85% продуктов питания, лидеры – борщевой набор и яйца. Первый месяц осени показал повышение стоимости практически всех продуктов, которые мониторятся государством и Ассоциацией поставщиков, рассказал ТРК «ГРАД» киевский эксперт Алексей Дорошенко.

Алексей Дорошенко, гендиректор украинской Ассоциации поставщиков торговых сетей:
За нашими даними, за вересень ціни зросли на 85 % соціальних продуктів харчування. За даними державних торгових мереж, на 75 % продуктів. Наприклад, за нашими даними, зросли всі овочі бощового набіру окрім картоплі. Картопля подешевшала на 13 %. А от капуста, морква, цибуля, буряк значно подорожчали. Капуста на 10 %, морква ще більше.

На рост цен значительное влияние оказывает инфляция, считает специалист.
В той же час ми можемо сказати, що подевшали за всіма даними лише біля 15 -20% усіх продуктів, що говорить про дуже значний вплив інфляції у вересні. І на жаль ми будемо спостерігати значну інфляцію до кінця року. Взагалі ми з вами зараз побачили с січня по серпень інфляцію в 3, 5 %, в той же час за нашими прогнозами інфляція буде десь від 11- до 12 %.

Это означает, что рост цен и на продукты, и на другие товары будет наблюдаться каждый месяц.
В той же час ми в найкоротший термін це побачимо на інших товарах – по одягу, взуттю. Через те, що зараз існують комісії, які моніторять офіційне працевлаштування і через це багато цехів , виробництв почали або закриватись або працевлаштовувати своїх співробітників і таким чином вони збільшують ціну Ми можем побачити зростання вартості одягу та взуття вітчизняного на 10 % вже у жовтні.

Пик повышения цен придется на последний месяц года. Особенно существенно вырастут цены на услуги ЖКХ.
Звісно на 1 місці це будуть послуги ЖКГ, через те що ціна газу буде зростати, тому що уряд не зможе протидіяти МВФ, питання лише наскільки. Чи на 23 % чи на 18. Але це проблеми не вирішує. Крім того, зараз вже будуть приходити збільшені платіжки по інших послугах через те, що в багатьох випадках це я к раз парфія саме місцевих органів влади. І тут жек або обслуговуючій кооператив будуть встановлювати ціни і на жаль вони будуть значно більшими ніж минулого року.

Конец этого и следующий год будут тяжелыми, прогнозирует эксперт. Некоторое улучшение в экономическом плане можно ожидать лишь в 2020 году, но только в том случае, если в страну придут зарубежные инвестиции.

Источник