Зміни в систему нормування антикорозійного захисту металоконструкцій можливі

Бизнес и недвижимость

18 квітня відбувся Круглий стіл з обговоренням внесення змін у нормативно-технічну документацію, що визначає вимоги до антикорозійного захисту будівельних конструкцій

В’ячеслав Колісник, Виконавчий директор УЦСС, озвучив проблеми, з якими стикаються замовники будівництва з металоконструкцій при використанні неякісної антикорозійного захисту: «Низька якість антикорозійного захисту металоконструкцій — одна з складових негативного досвіду замовників по відношенню до сталевого будівництва. Наше завдання – внести зміни в систему нормування АКЗ металоконструкцій. Наша мета — задоволений замовник, що має гарантію. Зміни в комплекс нормативних документів затрагиваюют взаємодія між учасниками процесу в ланцюжку Проектувальник — Виконавець (ЗМК) — Постачальник ЛКМ – Замовник».

УЦСС спільно з Українським інститутом сталевих конструкцій ім. В. М. Шимановського підготували ряд пропозицій нормативні документи і стандарти:

ДБН А 2.2-3:2014 «Склад та зміни проектної документації на будівництво»

  • Розділ 9. Робоча документація (Р). Покласти функції розробника розділу з антикорозійного захисту конструкцій будівель і споруд на генпроектувальника або на виробника (постачальника) антикорозійних матеріалів.
  • Завдання на проектування. Перелік основних даних і вимог (Додаток Б). Доповнити пункт про вимогу замовника до розробки розділу антикорозійного захисту конструкцій будівель і споруд (для об’єктів СС2 і СС3) (марка А3).

ДБН В 2.6-198:2014 «Сталеві конструкції. Норми проектування»

  • Розділ 2. Нормативні посилання Включити ДСТУ ISO 12944 (версія 2018 року) «Фарби та лаки. Захист від корозії сталевих конструкцій».

ДБН В 2.3-26:2010 «Мости та труби. Сталеві конструкції. Правила проектування»

  • Внести зміни до п. 4.4 щодо виключення вимоги до розробників КМ вказувати в документації повну систему захисту металоконструкцій від корозії.

Також, ініціатори змін в систему нормування АКЗ планують, після гармонізації всіх частин ISO 12944 (версії 2018 року), звернутися до ТК 301 з проханням розглянути можливість призупинити дію ДСТУ Б. 2.6-193:2013 «Захист металевих конструкцій від коррозії. Вимоги проектування».

Асоціація УЦСС звертається до учасників ринку лакофарбових матеріалів з пропозицією замовити профільного ТК 168 гармонізацію всіх розділів нової версії ISO 12944 «методом перекладу».

Ознайомитися з презентацією Антикорозійний захист металоконструкцій. Зміна правил гри можна тут.

Джерело: Український центр сталевого будівництва